Haber

Anadolu Efes, Barcelona’yı mağlup ederek 9. galibiyetine ulaştı

Anadolu Efes Baş Antrenörü Fazilet Can, “Sadece bir maç kazandık. Bütün maçlar bizim için final. Bundan sonra hep böyle olmalıyız.”

Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague’in 22. haftasında İspanyol ekibi Barcelona’yı evinde 98-74 mağlup ederek 9. galibiyetine ulaştı. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Anadolu Efes Baş Antrenörü Fazilet Can ve Barcelona Baş Antrenörü Roger Grimau açıklamalarda bulundu. Konuşmasına oyuncularını tebrik ederek başlayan Fazilet Can, “Gösterdikleri çaba inanılmazdı. İkinci periyoda kötü başladık. Savunmada zaman zaman sıkıntı yaşadık. İkinci yarıda çok başarılı oldular. Savunma ve şut seçimi. Sadece bir maç kazandık. Bütün maçlar bizim için finaldi. Bundan sonra hep ‘Böyle olmalıyız. Bizim tepkimiz önemliydi” dedi.

“OTURU SİSTEM İÇİNDE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

Sezon başında yaşadığı sakatlık sorunlarının ardından takıma katılan Daniel Oturu’nun performansına ilişkin sorulan soruya tecrübeli teknik adam, “Daniel takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Günün sonunda, Daniel çok yetenekli bir oyuncu. EuroLeague seviyesindeki savunma sistemimizde atletizmi bizim için önemli. Orada “Hem 4 numara hem de 5 numara olarak bize yardımcı oluyor. Bu onun için bir öğrenme süreci.” Bir arada kalıp maç planını uyguladığımızda doğru tepkileri veriyoruz. Daniel hakkında spesifik olarak bir şey söylemeyi doğru bulmuyorum. Sistem içerisinde büyümeye devam edecek” diye sözlerini tamamladı.

ROGER GRIMAU: 3. DÖNEMDE DEFANSAL OLARAK ÇOK FAZLA HATA YAPTIK

Konuşmasına Anadolu Efes’i tebrik ederek başlayan Barcelona Baş Antrenörü Roger Grimau, “İyi bir maç çıkardılar. İlk yarı maçın içindeydik. 3. periyotta savunmada çok hata yaptık. Maçtan koptuk” dedi. Bu periyotta yediğimiz üç sayılık atışlarla.” Sözlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu