Ekonomi

Stellantis, Kuzey Amerika’ya yeni Operasyon Direktörü atadı

Stellantis (STLA), Carlos Zarlenga’nın Mark Stewart’tan görevi devralarak Kuzey Amerika bölgesinin yeni Operasyon Direktörü olarak seçildiğini duyurdu. Otomobil üreticisi, bu liderlik geçişiyle bu bölgedeki performansta “ek iyileştirmelerden” faydalanmayı hedefliyor. Zarlenga’nın açılış tarihi 1 Şubat olarak belirlendi.

Tavares şunları söyledi: “Şirketin performansını artırmak için ele alınması gereken çok sayıda zorluğu beraberinde getiren son derece rekabetçi Kuzey Amerika otomotiv pazarı göz önüne alındığında, Carlos Zarlenga, Mark Stewart’ın yerini alacak ve bölgedeki araç elektrifikasyonuna yönelik iş stratejimizdeki değişikliğe liderlik edecek. “Yetenekli bireylerden oluşan grubumuzun en uygun lideri olarak ortaya çıkıyor.”

Stewart araç üreticisinden ayrılsa da Stellantis, gelecekteki mesleki planları veya liderlik değişikliğine yol açan kesin faktörler hakkında daha fazla bilgi vermedi. Stewart, Fiat Chrysler ile PSA’nın birleşmesiyle Stellantis’in kurulmasının ardından bu görevi üstlendiği üç yıl boyunca Kuzey Amerika Operasyon Müdürü olarak görev yaptı.

Grup CEO’su Carlos Tavares resmi bir teşekkür mesajıyla Mark Stewart’a şükranlarını sundu ve Stewart’ın gelecekteki profesyonel çalışmaları için en iyi dileklerini iletti.

STLA hisselerinin fiyatı Salı günü öğleden sonra %2,78 oranında düştü.

Bu metin yapay zeka kullanılarak üretilmiş, çevrilmiş ve bir insan editör tarafından doğrulanmıştır. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu