Haber

Soylu Muhalefeti LGBTİ+ Üzerinden Suçladı: ‘Biz Gideceğiz, Bu LGBT’liler Gelecek’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bayrampaşa’da katıldığı sahur programında “Biz gideceğiz, bu LGBT’liler gelecek, eşcinsel evlilik isteyenler gelecek” sözleriyle muhalefeti hedef aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bayrampaşa Belediyesi’nin gece düzenlediği sahur programına katıldı.

Programda konuşan Soylu, LGBTİ+ üzerinden şu sözlerle muhalefeti hedef aldı:

‘Biz bu milletin yüksek talihiyle bu seçimi öyle güçlü bir şekilde kazanacağız ki, bu millet Kemal’e de veda edecek. Onlar bize gitsinler, biz gideceğiz kim gelecek diyorlar. Aile yapımızı bozmak isteyen her belediyede LGBT ofisi kuruyormuşuz gibi bu milletin aile yapısını bozmaya çalışanlar ve özellikle iktidara gelip LGBT’ye karşı yapılacak her şeyi yasaklayacaklarını söyleyenler. insanlar, sonra önce kendi konutunuzdan başlayın.

Bu milletin huzuruyla, ailesiyle, aile yapısıyla ne yapıyorsunuz? İblislerin bire bir evliliğini istediğine göre, kendi evinden mi başlamalısın? Kendi evinizden başlayın. Neden bu millete musallat oluyorsunuz? İslamımıza, inancımıza, değerlerimize, milliyetimize, örf ve adetlerimize neden musallat oluyorsunuz? Madem bu kadar merak ediyorsunuz belediyelere yapalım. Biz gideceğiz, bu LGBT’liler gelecek, eşcinsel evlilik isteyenler gelecek.’

Soylu, konuşmasının devamında Amerikan Büyükelçilerinin söylediği sözlerin daha önce hükümetin kimyasını bozduğunu belirterek, “Şimdi Amerikan Büyükelçiliğini boşverin, Türkiye’de Amerikan Başkanlığını kimse sallamıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu