Yaşam

Dilan Polat’ın iddiası ilçeyi alarma geçirdi: Altını olan kuyumcuya koştu

Fatsa’da Engin Polat ve Dilan Polat davasıyla ilgili olarak kuyumcu sahibinin gözaltına alındığı iddiasının ardından müşteriler işletmeye akın etti. Kalabalık dakikalar içinde yoğunlaştıktan sonra emniyet güçleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Olayın tezlerden kaynaklandığı ve herhangi bir gözaltının yaşanmadığı öğrenilirken, işletme sahibi olayı gerçekleştiren kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

‘İddiaları uyandığımda gördüm, hepsi yalan’

Kuyumcu sahibi Emre Sade ise tartışmaların kendilerini karalamak amacıyla yapıldığını belirterek, “1980 yılından bu yana Fatsa’da ticaretle uğraşıyoruz. Halk nezdinde de hoş bir konumumuz var. Dün sabah uyandığımda böyle bir dedikoduya maruz kaldım. Söylentilerin nereden ve nasıl çıktığını anlayamadım. O sırada insanlar burayı yağmalamaya geldi, dışarıda bir sürü insan vardı. Medyada paylaşılan bir konuya bizim de dahil olduğumuzu söylediler. Biz de böyle bir temasımızın olmadığını savunduk. Daha sonra polis ve yetkililer buraya gelerek açıklamalarda bulundular ve bana bu konuda büyük destek gösterdiler. İlçemiz halkı da arkamızdaydı.”dedi.

‘Herkese güven verdik’

Sade, iş yerinde insanların emanetlerini teslim ettiğini, ilçe halkının da kendisine destek olmak için alışverişe geldiğini söyledi. Hiç kimsenin bu kurumdan alacağı olamaz. Bizim düşüncemiz herkesin altınını kendi kasasında saklaması gerektiğidir ancak eğer bırakmak isterse kendi kasamızda tutabileceğimizi belirtiyoruz. Fatsalılar tamamen yanımızda durarak destek ve alışveriş yapmaya geldiler.“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu